O przedszkolu

Kim jesteśmy

Pomysł utworzenia niepublicznego przedszkola Sezamkowego w Bydgoszczy zrodził się z chęci zaoferowania rodzicom wysokiego poziomu edukacji i zabawy. Przedszkole realizuje zadania określone w postawie programowej wychowania przedszkolnego, zatwierdzonej przez MEN. O prawidłowy rozwój dzieci dba wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Od września 2015 roku przedszkole Sezamkowe zmienia swój profil na anglojęzyczny. Praca dydaktyczna oparta będzie o program „Kraina Baśni”. Język angielski będzie towarzyszył dzieciom w ciągu dnia: w trakcie zabawy,podczas posiłku, na spacerze.

Oferta naszego przedszkola wykracza jednak dalece poza podstawy programowe. Staramy się by dzieci pozostające pod naszą opieką mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania, stąd szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.

Głównym założeniem Przedszkola Sezamkowego jest przygotowanie maluchów do sprostania zadaniom stawianym w szkole oraz przystosowanie dzieci do pracy i zabawy w grupie. Zależy nam, by stworzyć optymalne dla rozwoju dzieci środowisko, w którym będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Stawiamy na harmonijny rozwój maluchów, toteż zajęcia intelektualne umiejętnie przeplatamy z zabawami psychoruchowymi. Jesteśmy entuzjastami naturalnego stylu uczenia się, dzięki czemu oszczędzamy dzieciakom niepotrzebnego stresu i budujemy ich poczucie pewności siebie.

By poznać szczegóły funkcjonowania Przedszkola Sezamkowego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

paint-1098041_1920

Nauka i rozwój

Świetna zabawa

Rozwój fizyczny

Profesjonalna opieka